Aktualności

Wyszukaj

Z jednym zwycięstwem, jednym remisem i dwoma porażkami swoją przygodę z Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski do lat 20 zakończyli młodzi futsaliści AZS UW.

Drużyna AZS UW na eliminacje MMP U-20
Swoje zmagania w eliminacjach MMP drużyna dowodzona przez Macieja Karczyńskiego rozpoczęła od pojedynku z inną drużyną reprezentującą I ligę futsalu, tylko z grupy południowej. Choć mecz z GKS-em Ekom Futsal Nowiny obfitował w okazje dla obu stron, dość niespodziewanie zakończył się bezbramkowym remisem. Bardzo dobrze między słupkami zaprezentowali się Michał Łasecki po stronie gospodarzy turnieju oraz Adrian Leski w ekipie spod Kielc. Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że kolejnego meczu - z faworytem imprezy Hurtapem Łęczyca - nie można było sobie "odpuścić", oszczędzając siły na kolejne pojedynki. Mimo dobrej postawy do przerwy Akademicy przegrywali 0:2, w czym duża zasługa świetnie broniącego Pawła Sobczaka. Na początku drugiej połowy kontaktowego gola zdobył Kamil Paszek, jednak riposta była okrutna - w przeciągu kilkudziesięciu sekund łęczycanie odpowiedzieli trzema trafieniami. Do końca spotkania jeszcze trzykrotnie bramkarze wyciągali piłkę z siatki, a spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 2:7. Warto podkreślić, że był to w pewnym sensie bratobójczy pojedynek - w Hurtapie zagrali bracia Michał i Szymon Ignaczakowie, którzy rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędzili w I lidze w AZS UW. W naszej drużynie wystąpili za to Robert Koterwas i Mateusz Nowakowski, którzy z kolei reprezentowali Hurtap w zeszłorocznych MMP.

Okazała wygrana w trzecim meczu - z Malwee Łódź 5:1 - oraz szczęśliwe zwycięstwo Hurtapu z AZS-em UMCS Lublin sprawiły, że przed zamykającym cały turniej spotkaniem z lublinianami wciąż zachowywaliśmy szansę na drugie miejsce i awans do finałów. Niestety, już w 2. minucie team Artura Gadzickiego objął prowadzenie, a po pierwszej połowie wygrywał już 2:0. Niestety znów nasi zawodnicy mimo dobrej gry i wypracowywania sobie sytuacji bramkowych nie grzeszyli skutecznością. W 16. minucie AZS UMCS prowadził już 3:0, na co po wysokim odbiorze odpowiedział po kolejnych 4 minutach Krzysztof Mamla. Więcej bramek już nie padło, choć okazji nie brakowało - nie wykorzystaliśmy m.in. dwóch przedłużonych rzutów karnych.

Nasza młodzieżówka zajęła w turnieju ostatecznie 3. miejsce, ale mimo odpadnięcia z dalszej rywalizacji można być umiarkowanie zadowolonym z występu. Co najmniej kilku zawodników z drużyny U-20 spokojnie może dołączyć do pierwszego zespołu. Cieszy również możliwość przeglądu młodej kadry w kontekście Akademickich Mistrzostw Polski. W dwunastce, która zaprezentowała się na parkiecie 11 listopada, znalazło się 5 studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Turniej dzięki kompletowi zwycięstw wygrał Hurtap Łęczyca. Oprócz drużyny Michała i Szymona Ignaczaków, na finały MMP pojedzie AZS UMCS Lublin.

Sprawdź wyniki

AZS UW w eliminacjach MMP U-20 wystąpił w składzie:
Bramkarze - Robert Koterwas i Michał Łasecki
Rozgrywający - Damian Dobrowolski, Filip Lubański, Krzysztof Mamla (2 bramki), Mateusz Nowakowski (2 bramki), Kamil Paszek (2 bramki), Filip Pszczółkowski, Paweł Rzeszotarski, Piotr Terlecki, Piotr Wielgus i Tomasz Żebrowski (2 bramki)