Aktualności

Wyszukaj

Po roku przerwy AZS Uniwersytet Warszawski powraca do udziału w rozgrywkach Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 20.

Robert Koterwas rok temu grał w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w barwach Hurtapu Łęczyca

Nasz klub dotychczas dwukrotnie kwalifikował się do finałów, w których bierze udział najlepszych 16 drużyn z całej Polski. Ostatnio - dwa lata temu - rozgrywki MMP zakończyliśmy na turnieju eliminacyjnym w Lubawie. Rok temu zaś Mateusz Nowakowski grał w finałach w barwach Juniora Hurtap Łęczyca, podobnie jak Robert Koterwas, tyle że w kategorii do 18 lat.

AZS UW w sezonie 2015/16 był reprezentowany w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski przez drużynę U-14, stworzoną wspólnie z Drukarzem Warszawa przy pomocy trenera Gerarda Juszczaka. W tym roku Drukarz postanowił wystawić własną drużynę, a nawet dwie - w kategorii U-14 i U-16. W tej ostatniej wystąpić ma także warszawski Atlas.

W poniedziałek 10 października Komisja Futsalu PZPN podała skład grup eliminacyjnych w tegorocznych MMP U-20. Tradycyjnie zorganizowanych zostanie 7 turniejów eliminacyjnych, z których awans do finałów (w tym roku w Jelczu-Laskowicach) uzyskają po dwa najlepsze zespoły. Turniej grupy 3 eliminacji, w której znalazł się AZS Uniwersytet Warszawski, zostanie rozegrany w hali CSiR UW przy ul. Banacha 2a.

Rywalami Akademików będą: AZS UMCS Lublin (rok temu miejsca 5-8 w finale MMP), Junior Hurtap Łęczyca (rok temu miejsca 9-12), AZS WSIiU Malwee Łódź (rok temu odpadł w eliminacjach, przegrywając wszystkie 3 mecze) oraz GKS Ekom Futsal Nowiny (rok temu nie startował w tej kategorii wiekowej).

Turniej eliminacyjny zostanie rozegrany 11 listopada, a chętnych do dołączenia do drużyny U-20 zapraszamy do kontaktu mailowego: azsuw@azsuw.pl.